Перейти до вмісту
Головна » Статті » Суспільство » Ремонт квартири: планування та з чого почати

Ремонт квартири: планування та з чого почати

Ремонт квартири

Сьогодні поговоримо про ремонт квартири: як спланувати, прорахувати бюджет, розподілити роботи за пріоритетністю та з чого розпочати? Ремонт квартири потребує серйозної попередньої підготовки, врахування всіх нюансів. Розглянемо поради спеціалістів щодо правильної організації ремонту власного житла.

Ремонт квартири: косметичний чи капітальний

Розпочати слід із визначення складності та переліку робіт при майбутньому ремонті квартири. Іноді, достатньо просто освіжити кімнату: перефарбувати стелі, замінити шпалери, старе покриття підлоги тощо. Чого вкрай недостатньо плануючи ремонт в новобудові.

Якщо ви все-таки наважились на глобальний ремонт квартири із переплануванням, заміною вікон, комунікацій, вирівнюванням стін, нанесення декоративної штукатурки – зверніться за допомогою до професійних будівельників та дизайнерів. Особливо важливо порадитись із професіоналами, якщо задумали перепланування, демонтаж перегородок.

Плануйте ремонтні роботи з урахуванням власних фінансових можливостей.

Ремонт кімнати в квартирі

Планування ремонту квартири та дизайн

Спершу слід визначитись із бажаним дизайном кожного приміщення квартири. Для кімнат, де буде проводитись ремонт варто підготувати креслення, план послідовних етапів ремонтних робіт.

Рекомендовано робити п’ять детальних ескізів ремонту для кожної окремої кімнати. На першому кресленні зображують вигляд кімнати зверху, на решті чотирьох – кожну стіну окремо. Деталізація та планування дозволить уникнути додаткових витрат та помилок при ремонті, вчасно внести корективи.

На що звернути увагу при складенні ескізу:

  • місце розташування меблів,
  • розміщення джерел освітлення, природних та світильників,
  • розташування побутової техніки, монтаж необхідної кількості розеток,
  • розташування декоративних елементів: картини, мозаїка,
  • плануючи ремонт квартири обов’язково завчасно передбачте за місця для встановлення специфічного обладнання, такого як сейф, камін тощо.

В плані ремонту варто вказати вид оздоблення стін, кольорову гамму. Для розподілу на зони дизайнери часто використовують прийом фарбування стін однієї кімнати у різні кольори, використанні різних фактур одного кольору, щоб візуально розділити приміщення.

Черговість ремонту кімнат у квартирі

Традиційно, щоб зменшити кількість бруду та пилу у квартирі, ремонт розпочинають із приміщень найбільш віддалених від вхідних дверей. Завершальним етапом бажано обирати прохідні приміщення коридори. Це допоможе зберегти щойно відремонтоване покриття від тріщин, подряпин, ударів, що часто трапляється при ремонті.

Додатковим захистом відремонтованих приміщень може слугувати поліетилен, плівка, закріплена із зовнішньої сторони дверей. Це захистить від бруду, пилу, випадкових пошкоджень.

Виконання робіт краще довірити професійним будівельникам. Адже, досвідчений робітник виконає ремонт квартири значно швидше та якісніше, ніж аматор, ви зекономите на придбанні дорого інструменту та обладнання, яке уже є в майстра.

Необхідні інструменти та матеріали

Після остаточного планування ремонту квартири, розташування меблів та комунікацій, варто скласти список матеріалів. Їх вартість буде залежати від якості, обсягу робіт та способів їх виконання. Якщо дозволяє бюджет, будматеріали варто купувати з невеликим запасом.

Окремо складіть список елементів декору, плитки та сентехніки (якщо плануєте ремонті роботи у ванній кімнаті)перевірте їх наявність, завчасно зробіть замовлення, адже якщо задуманого декору не буде, ви ще встигнете оперативно скоригувати план ремонту.

Для підбору інструменту можна скористатись порадами продавців, варто лише пояснити які види робіт будуть проводитись.

Бюджет ремонту квартири

Підготовчі роботи проведено, складено плани та ескізи інтер’єру, готові списки потрібних матеріалів, є домовленість із будівельниками, – можна прораховувати сумарну вартість планованого ремонту.

Ремонт квартири: планування бюджету

Не варто поспішати закуповувати всі матеріали відразу, варто провести моніторинг, порадитись. Часто магазини надають суттєву знижку у разі придбання всіх матеріалів для ремонту у них.

При виборі бригади будівельників, зважайте не лише на вартість і терміни, але і на відгуки про якість виконання ними робіт.

Ремонт окремої кімнати

Ремонтні роботи у квартирі, якщо це не новобудова слід розпочинати із найбільш брудних: заміна вікон, монтаж підвіконня, монтаж електричної мережі. Це дозволить уникнути пилу і бруду під час декоративно оздоблювальних робіт, коли не рекомендовано відкривати вікна, щоб не було перепаду температур та вологості.

Щойно встановлені елементи краще захистити плівкою чи оргалітом, щоб запобігти пошкоджень.

Перед ремонтом стін та стелі перевірте їх стан за допомогою лазерного чи водяного рівня. Штукатурні роботи часто виконуються в декілька етапів, тому проводьте їх на початку ремонту, щоб уникнути затримок під час висихання покриття.

Зазвичай ремонт проводять «згори» – ремонт стелі, потім стін, підлоги. Потім переходять до монтажу підлоги, міжкімнатних дверей, відкосів, плінтусів тощо.

Грамотний підхід до ремонту житла та планування процесу допоможуть не лише зекономити час та кошти та порадують кінцевим результатом у вигляді затишного та комфортного помешкання.

Ремонт квартири: питання та відповіді

Як спланувати бюджет ремонту квартири?

Безумовно, план ремонту у новобудові та квартирі з вторинного ринку будуть відрізнятися. У випадку з квартирою, де вже є ремонт, необхідно детально вивчити стан житла та визначитись, які елементи інтер’єру не потрібно міняти. Найчастішою помилкою на даному етапі є бажання змінити в помешканні абсолютно все, не враховуючи своїх фінансових можливостей. Такі критерії, не підкріплені аналізом призводять до надлишкових витрат на будівельні матеріали та гіршого фінального результату.

Паркет чи ламінат?

Часто в погоні за новизною утилізують добротний паркет, та надають перевагу ламінату. Хоча провівши циклювання та покривши поверхні лаком стара підлога буде виглядати не гірше нової. Якщо співставити витрати за закупку та укладку нового покриття або реставрацію паркету, стає очевидною економія. До того ж максимальний термін служби паркетної дошки близько 35, а ламінату до 20 років. Ідентично можна переробити плінтуси: їх перефарбовують, зекономивши на покупці пластикових.

Чи варто міняти чавунні батареї?

Аналогічна ситуація зі старими чавунними батареями, після перефарбування вони ще можуть слугувати кілька десятиліть. Не складно знайти спеціалістів, що мають обладнання для подібних робіт. До того ж по вартості таке рішення не зрівняти з придбанням нових радіаторів, котрі часто поступаються якістю.

Що обов’язково замінити при ремонті квартир?

При бажанні оточити себе красивим інтер’єром квартири та чистотою багато хто більше уваги приділяє зовнішньому вигляду, а не комунікаціям. Проте слід відзначити, це сумнівне заощадження: через несправні електромережі може вийти з ладу дорога техніка, а труби, пошкоджені іржею, здатні пошкодити ремонт через протікання.
Іноді доцільніше один раз витратити кошти на системи електропостачання та опаленні, ніж постійно ремонтувати.

Чи варто робити перепланування в квартирі?

Перепланування досить суперечливе питання, варто врахувати багато нюансів, запитати поради професіоналів щодо навантаження на основні стіни.
Популярні нині квартири-студії, але об’єднуючи кухню та вітальню враховуйте не лише візуальний ефект отриманий по завершенню ремонту, а головне – доцільність та практичність. Територія помешкання стане місцем, де одночасно перебувають всі члени сім’ї, і не буде можливості залишитись на одинці, до того ж об’єднання кухні та кімнат вимагає покращення вентиляції приміщення.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.