Перейти до вмісту
Головна » Статті » Технології » Сейф. Як вибрати та для чого потрібен

Сейф. Як вибрати та для чого потрібен

Сейф вогнезламостійкий

Практично у кожного вдома є цінності, які нерозумно зберігати у звичайному ящику, шафі чи комоді. Це можуть бути жіночі прикраси, цінні документи і, звичайно, готівкові кошти. Перевірені «надійні» місця, наприклад банки з крупами, книги на полицях, давно та добре відомі навіть грабіжникам-початківцям. В цьому випадку врятувати майно допоможе тільки сейф, адже, якщо квартира і захищена, надійними металевими дверима, ризик проникнення всередину все ж таки залишається.

Останнім часом сейфи для дому та офісу — це не предмет розкоші й не показник добробуту людини, він стає лише зручним інструментом для гарантування безпеки особистих речей та матеріальних цінностей.

Зламостійкий сейф - захисний шар

Що таке сейф?

Сейф (англ. safe, буквально, — безпечний, надійний) — міцний вогнетривкий металевий ящик або шафа для зберігання документів і, матеріальних цінностей” (визначення в Wikipedia).

Абсолютно не згоден з визначенням у Вікіпедії, адже ящик чи шафа виготовлена виключно з металу не вбереже майно при пожежі та спробі викрадення. В сучасних сейфах використовуються різного роду інженерно-технічні рішення, такі як фортифікаційний бетон, різні термостійкі матеріали, інноваційні замикаючі механізми тощо.

Не зовсім коректно називати кожен виріб із роздрібних магазинів сейфом. Маленька шафа з замком “no name” і товщиною метала 1 мм, навіть із дверима 3-10 міліметрів, не завжди буде надійним вибором. Інша справа, якщо цей виріб призначено для монтажу в стіну чи підлогу шляхом закріплення на монолітний бетон, а це вже інженерне рішення.“- сказав власник магазину сейфів Pro-s.com.ua

Він резюмував: Коректним визначенням та відповіддю на запитання на мою думку, буде наступне:

Що таке сейф?

Сейф — це конструкція виготовлена для зберігання різних предметів (документів, цінностей, зброї і т.д.) в якій поєднано комплекс механізмів та інженерних рішень, які забезпечують певного класу захист від повного чи часткового доступу та/або знищення внаслідок дії вогню, води тощо.

Що таке сейф?

Для чого потрібен сейф

При зберіганні великої суми коштів, цінних прикрас виникає питання їх безпечного зберігання. До того ж, сейфи для будинку є необхідною умовою МВС України при зберіганні вогнепальної зброї. Тоді необхідно зупинити вибір на спеціалізованому сейфі для зброї. Сейф ідеально підходить для зберігання документів, в ньому вони не забруднюються, не загубляться оскільки будуть впорядковані, не згорять якщо сейф вогнетривкий, ваша дитина не розкидає їх по всьому будинку та не порве, помалює. В цілому, сейфи для дому – ідеальне рішення для всіх, хто хотів би обмежити доступ до свого майна, грошей, документів, прикрас та інших предметів, конфіденційність яких ви хотіли б зберегти.

Помилково вважати, що сейф необхідний виключно для захисту від вогню чи злому.

Насамперед сейф обмежує доступ до вашого майна. Щоб сховати документи, непризначені для сторонніх очей, зберегти коштовності, відкласти заощадження можна використовувати не лише сейфи, але саме сейфи найкраще вбережуть ваші цінності від небажаної уваги, домагання та інших ризиків.

Як вибрати сейф?

Як вибрати сейф

Якщо ви хочете обмежити доступ до документів, цінностей, інформації, то краще придбати якісний сейф. Але як правильно зробити вибір та які моделі представлені в магазинах? По-перше, сейфи бувають великі, маленькі та мають різне призначення. По-друге, вони різної міцності та стійкості до злому.

Класифікація сейфів

У магазинах можна знайти моделі різних типів та застосування:

 • Зламостійкі сейфи – поділяються на класи в залежності від їхнього опору до злому використовуючи певні інструменти. Чим вищий клас зламостійкості, тим більше часу знадобиться зловмиснику, щоб його відкрити.
 • Стійкі до вогню – щоб забезпечити захист, виробники роблять його герметичним, заповнюють простір між стінками негорючими матеріалами, а також посилюють захист конструкції. Традиційно вважається, такі сейфи недостатньо захищені та стійкі до злому.
 • Вогнезламостійкі – засоби зберігання в конструкції яких поєднано функції вогнестійкості та зламостійкості. Є найбільш ефективними на сьогодні.
 • Вбудовані – встановлюються в підлогу, стіну, завдяки цьому добре переносять високу температуру, при дотриманні правил монтажу функції захисту підвищуються завдяки бетонній стяжці.
 • Меблеві – в наш час популярні сейфи для дому невеликого розміру та монтуються у меблі. Крім цього, вони встановлюються у відкритому просторі та мають вузли кріплення до стіни та підлоги.
 • Готельні – застосовуються в готелях, передбачено функцію аварійного відкриття, тому скористатися сейфом може лише обслуговуючий персонал та гості.
 • Депозитні – мають касовий блок у верхній частині, в який люди кладуть гроші, вони одразу ж опускаються до нижнього відділу, де розташований сейф.
 • Збройові – оснащені спеціальними полицями, відділами для боєприпасів та зброї. Сейфи для зброї поділяють на пістолетні, для рушниць, горизонтальні сейфи (розміщують під ліжком, шафою або в багажнику автомобіля).

Підготовка до покупки

Перед тим як вибрати сейф для дому, плануючи візит у магазин, необхідно зважити та врахувати декілька важливих критеріїв:

 • У якому приміщенні стоятиме сейф? Будинок, квартира, офіс, поверх споруди;
 • Місце установки. Монтаж в підлогу, стіну, можливість закріпити на анкери, елемент меблів;
 • Наявність охоронної сигналізації. Залежить рекомендований клас захисту сейфу;
 • Від чого бажаєте захистити майбутній вміст сейфа. Крадіжка, пожежа тощо;
 • Якого розміру та в якому обсязі предмети зберігатимуться у сейфі? Допоможе визначити габарити конструкції;
 • Орієнтовна вартість майбутнього вмісту сейфа? Західні експерти безпеки та страхові компанії вважають, вартість сховища повинна становити близько 20% вартості цінностей, що в ньому зберігаються;
 • Як часто ви користуватиметеся сейфом? Впливає на вибір типу замка. Для частого використання найкраще підійде ключовий та електронний кодовий замок. Але ключ – не найнадійніший захисник, електронний кодовий замок складніше зламати, а ще складніше не знаючи коду відкрити сейф із механічним кодовим замком.

Корисні поради

Купуйте сейф лише у спеціалізованих магазинах, там ви зможете отримати кваліфіковану консультацію експертів в галузі.

Вибираючи сейфи для дому, зупиніть свій вибір на виробнику, який надає тривале гарантійне та сервісне обслуговування (техніка, всяке буває).

Зверніть увагу на наявність сертифікаційних табличок. Заявлені характеристики повинні бути підтверджені табличками (знаходяться на внутрішній стороні дверцят). Сертифікаційні таблички розкажуть про країну-виробника, організацію, яка проводила випробування сейфа, про стандарт, за яким сейф був сертифікований, а також про можливу додаткову інформацію. На сейф мають бути надані сертифікати випробувань за стандартами країни-виробника та країн реалізації.

Купуючи сейф із ключами один із ключів необхідно сховати (але не в сейф, так чомусь робить велика частина клієнтів pro-s.com.ua).

Щоб легко запам’ятати пароль, можна вибрати набір чисел, що викликає у вас якісь асоціації. Не ставте кодом номер телефону, дату народження, номер машини, індекс та інші набори чисел, їх може знати зловмисник.

Обов’язково зафіксуйте сейф, прикріпіть до підлоги, стіни. Кріпити сейф рекомендується до бетонної поверхні сталевими анкерними болтами, які витримують велике навантаження.

Стаття підготовлена за матеріалами інтернет-магазину сейфів: https://pro-s.com.ua

Позначки: