Перейти до вмісту
Головна » Статті » Технології » Сейф для зброї: про основне

Сейф для зброї: про основне

Сейф для зброї Грифон

В нашій минулій статті ми детально описали що таке сейф, які вони бувають та для чого потрібен. Сьогодні ми розглянемо обладнання – сейф для зброї та опишемо основні параметри на які варто звернути увагу при виборі.

Сейф для зброї – це металева конструкція, виготовлена та призначена для зручного зберігання зброї та боєприпасів до неї.

Якщо ви маєте на меті купити сейф для рушниці, то тут важливо врахувати ряд критеріїв: товщину металу, місткість, вид замка, місце установки, кріплення та інші фактори.

Сейф для зброї: види

Теоретично збройову шафу можна зробити самостійно чи замовити виготовлення у кваліфікованого зварювальника. Більшість віддає перевагу купити сейф для зброї із того асортименту, який пропонує український ринок. В наш час доступно чотири основні варіанти за ціновою категорією та особливістю установки.

Бюджетні шафи для зброї

У цю категорію входять прості сейфи, які відповідають мінімальним вимогам законодавства та дозволяють отримати дозвіл на зберігання зброї. Для виготовлення використовується тонка сталь та прості замикаючі механізми. Бюджетні мисливські сейфи виготовляються багатьма фірмами. Вони не відрізняються високою стійкістю до злому та не мають відповідних сертифікатів.

Взламостійкі

Більш привабливі сейфи для зброї, мають клас захисту від злому. При їх виготовленні застосовується сталь товщиною не менше 2 мм та сертифіковані замки, надійна ригельна система. За рахунок товщини металу значно важчі та більш надійні.

Ригельна система сейфу для зброї Griffon GE

Горизонтальні

Такий варіант відрізняється особливістю горизонтального встановлення, який монтується в спеціально передбаченій прихованій порожнині. Його складніше відшукати, адже він встановлюється в будь-якому місці (під ліжком, шафою, диваном, в автомобілі і т. д.). Зараз дедалі більше виробників випускають горизонтальні сейфи для зброї.
Зброю можливо зберігати у різних місцях, але тут важливо, щоб конструкція відповідала законодавчим вимогам. Інакше ж перша перевірка призведе до проблем.

Елітні (Преміумклас)

В окрему групу входять сейфи для зброї еліт-класу. Їх відмінні риси – товщина сталі, стійкість до злому, надійний захист, якісне оздоблення деревом або текстилем. Існують моделі виготовлені у вигляді вітрин із застосуванням бронескла.

Особливості вибору сейфа для зброї

При пошуку сейфу для зброї недостатньо орієнтуватися на клас захисту. Сейф має бути надійним та відповідати всім заявленим нижче критеріям.

Товщина металу

Стандартний недорогий сейф для зберігання зброї має товщину стінок до 1,2 мм. Як зазначалося, його легко зламати, вони не забезпечують належного захисту. Оптимальна товщина 3 мм і більше. Такий виріб надійний та захистить від злому. При цьому вартість виробу не дуже велика, щоб заощаджувати на цьому параметрі.

Види замків

Замикаючий механізм буває двох видів – ключовий та електричний кодовий. Коротко розглянемо кожен із варіантів:

 • Ключовий. Це стандартний замок, який відкривається ключем. Він відрізняється довговічністю та надійністю, але за функціональністю та зручністю поступаються.
 • Кодовий електронний. Багато хто вважає таке рішення оптимальним у будинку чи квартирі з дітьми. Для відкриття потрібно набрати комбінацію на електронній клавіатурі. Такі вироби більш безпечні, адже підібрати код неможливо, а у разі розряджання джерела живлення ви зможете під’єднати додаткову батарею. Характеризуються простотою у користуванні, надійно захищені від злому та виключають проникнення всередину дітей.

Ригельний механізм

При виборі засобу зберігання зброї приділіть увагу на ригельному механізму, ця конструкція впливає на рівень зломостійкості і якість закривання. Механізм в поєднанні з замком та захищає шафу для зброї від проникнення сторонніх. Ригелі є стержнями зі сталі, які знаходяться всередині, а при закритті замка входять у спеціальні поглиблення по периметру. Ригель може бути різної товщини та довжини, ці параметри забезпечують захист та клас зламостійкомті. Бажано купувати сейфи зброї оснащений товстими та довгими ригелями. Віддавайте перевагу ригельним системам із можливістю прокручування навколо осі. Якщо шафа коштує зовсім дешево, в ній навряд чи будуть передбачені ригелі, а фіксація дверей відбувається лише замком.

Місткість

При покупці сейфа зброї зверніть увагу на внутрішнє облаштування та допустимий обсяг одиниць зброї та максимальна висота зброї. Як правило, всередині шафи передбачена одна або більше перегородок (по вертикалі та горизонталі), які забезпечують розподіл шафи. Усередині мають бути такі відділення:

 • Основне – для зброї;
 • Додаткове – для боєприпасів.

У деяких сейфах передбачені інші відсіки та полиці для зберігання іншого приладдя. Намагайтеся вибрати сейф із запасом за розміром. Згодом Ваш арсенал буде збільшуватися, тому, щоб уникнути зайвих витрат, краще купити шафу, яка має трохи більшу місткість. На початковому етапі до нього можна скласти цінні речі, наприклад, документи, гроші чи прикраси.

Особливість встановлення

Збройова шафа фіксується до стіни або підлоги за допомогою болтів анкерного типу. Роботу не складно виконати самостійно, адже все, що потрібно – це ударний дриль і гайкові ключі. Застосування анкерних болтів надійно захистить сейф для зброї від крадіжки та в випадку бюджетної шафи значно ускладнить винос із помешкання. Теоретично анкери можна зрізати, але за відсутності зазору між стінкою та шафою – зробити це майже неможливо. Оптимальна кількість болтів для кріплення – чотири, але для надійності іноді збільшують до восьми. Самі болти повинні мати товщину 8-10 мм та довжину не менше 4 см. Купити їх можна у будь-якому будівельному магазині. Більшість моделей продається зі спеціальними отворами для закріплення. При недостатньому розміру, їх легко розширити дрилем та свердлом по металу.

Алгоритм установки сейфа для зберігання зброї такий:

 1. Притуліть сейф до стіни поруч з якою ви хочете встановити;

 2. Позначте місця, де будуть отвори;

 3. Тимчасово відставте шафу убік;

 4. Зробіть отвори враховуючи розмір анкера;

 5. Вставте анкерні болти;

 6. Поверніть сейф, поєднайте отвори та закрутіть гайки;

 7. По закінченню переконайтеся, що шафа для зброї не хитається та міцно закріплена.

Розміщення

При виборі місця встановлення важливо орієнтуватися на недоступність для сторонніх. До найкращих приміщень варто віднести:

 • Кабінет;
 • Шафа;
 • Гардеробна;
 • Спальня;
 • Комора тощо.

У таких місцях зламувати сейф для зброї буде не тільки важко, але й незручно. Крім того, при монтажі шафи у прихованих місцях її ще необхідно знайти. Не рекомендовано розміщувати у кімнаті з високою вологістю та сильними температурними коливаннями. Зокрема, нерекомендована установка у ванній, на балконі або лоджії, у підвалі тощо.

Призначення

Умовно шафи поділяються на два типи: пістолетні та рушничні. Перші відрізняються невеликими габаритами та підходять для короткоствольної зброї. Другі мають великі розміри та підходять для карабінів, гвинтівок та рушниць. Незалежно від призначення, шафа для зброї повинна відповідати розглянутим вище вимогам.

Що важливо купуючи сейф для зброї

Жоден сейф для зброї, навіть найдорожчий, не застрахований від несправностей та непередбачених ситуацій. Наприклад, зламається замок, або втратите ключ, чи забудете код. Тому, при виборі звертайте увагу на сервісні та гарантійні умови до покупки. Ви повинні бути впевнені, що в будь-якій позаштатній ситуації вас не залишать віч-на-віч із проблемою.

Купуючи сейф ТМ Партитет-К, Griffon, Hunter, MySafe в інтернет-магазині сейфів Pro-s.com.ua, протягом гарантійного терміну можна звертатися з будь-якими питаннями до магазину чи до сервісної служби виробника — контакти зазначені у гарантійному талоні.

Вибираючи сейф для зброї, ставте продавцю якомога більше питань, навіть коли вони вам здаються несуттєвими. Краще відразу в усьому розібратися – не доведеться засмучуватися через невірний вибір після покупки. Якщо продавець «темнить», уникає запитань — навряд чи в цьому магазині вам допоможуть, якщо виникнуть проблеми в процесі експлуатації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.