Перейти до вмісту
Головна » Статті » Суспільство » Як вибрати міжкімнатні двері

Як вибрати міжкімнатні двері

Міжкімнатні двері

Зонування простору і ремонт квартири практично неможливо уявити без заміни міжкімнатних дверей. Це не тільки елемент інтер’єру, а й додаткові звуко- і теплоізоляційні характеристики для приміщення. Якщо необхідно купити міжкімнатні двері потрібно врахувати багато нюансів, сподіваємося що даний матеріал допоможе вам прийняти рішення.

Міжкімнатні двері і інтер'єрі

Які параметри підбору міжкімнатних дверей

При виборі міжкімнатних дверей слід звернути увагу на основні характеристики вироби і особливості приміщення, де планується установка:

  • висота і ширина дверного отвору,
  • товщина стіни,
  • матеріал і зовнішній вигляд дверей,
  • рівні стикування підлоги,
  • особливості експлуатації та приміщення.

Вимірювання параметрів стіни, де планується установка – перший крок при підборі дверей. Зазвичай цим займаються фахівці, які надалі будуть виконувати монтаж конструкції.

Стандартні міжкімнатні двері

Поняття стандартних внутрішніх дверей досить умовне, адже в будівлях різна висота дверного пройому, товщина стін, рівень вологості і інші параметри. Найчастіше в поняття стандартних дверей вкладають, поширену в багатоповерхівках конструкцію дверних прорізів з висотою 190-200 см і шириною дверного отвору 60, 70, 80 або 90 см. Більшість архітекторів при проектуванні будівлі користуються саме такими параметрами, щоб в подальшому не працювати з нетиповими габаритами.

Важливим показником є товщина полотна двері, дерев’яні двері зазвичай в масовому виробництві товщиною 40 мм, полотна з інших матеріалів 35 і 40 мм. Розміри дверної коробки підбираються відповідно до товщини стіни, щоб розширити коробку застосовуються добори.

Двостулкові і полуторні міжкімнатні двері

Крім одинарного дверного полотна існують і міжкімнатні двері, що складаються з двох полотен. Їх висота при стандартному виробництві 200 або 230 сантиметрів, ширина однієї частини 60 сантиметрів, а друга може бути 60, 80 або 90. Всі інші розміри прийнято рахувати не стандартними.

Конструкцію дверей з двома половинками однакового розміру заведено називати двостулковими, із полотнами різних розмірів – полуторним.

Крім цього міжкімнатні двері можуть бути купейні, прихованого монтажу, «книжка», «гармошка».

Який матеріал і покриття дверей краще обрати?

Матеріалів, з яких можуть бути виготовлені міжкімнатні двері досить багато, у них різні технічні характеристики і при виборі потрібно враховувати не тільки ваші естетичні уподобання, а й технічні характеристики.

Дерев’яні міжкімнатні двері

Для багатьох дерев’яні двері – це надійність, практичність і домашній затишок. Вони дуже міцні, але їх технологія виготовлення і матеріал досить дорогі. При неправильній обробці, дифузійні процеси руйнують полотно, а лакофарбові матеріали, які застосовуються для покриття дверей можуть випромінювати шкідливі випари.

Міжкімнатні двері з МДФ і ПВХ

Позиції дерев’яних дверей істотно порушили двері з синтетичних матеріалів. Пластикові двері легші, ними зручніше користуватися, а головне – чим легші двері, тим більший у них термін експлуатації. Двері з ПВХ вологостійкі, не вимагають додаткового декоративного покриття, завдяки застосуванню поліуретану є відмінним теплоізолятором. Якщо дерево має властивості розтріскуватися або накопичувати вологу, внаслідок чого конструкція втрачає герметичність, двері з ПВХ мають прекрасні теплозахисні і шумоізолюючі властивості, це варто враховувати роблячи ремонт в ванній.

Стилі міжкімнатних дверей

Зовнішні характеристики для багатьох з нас мають дуже велике значення. Якщо при проведенні ремонту потрібно вибрати міжкімнатні двері, зверніть увагу на їх стилістику.

Залежно, від оформлення міжкімнатні двері бувають в таких стилях:

  • бароко – полотно з яскравою обробкою, різьбленням, численними декоративними деталями, орнаментами,
  • класика – традиційне дверне полотно з фрезеруванням і накладними фільончастими елементами,
  • модерн – двері даного стилю відрізняються простими геометричними формами, плавними асиметричними лініями,
  • вінтаж – стиль таких дверей відрізняється застосуванням технологій штучного старіння, дизайнерських рішень минулого століття,
  • хай-тек – міжкімнатні двері в такому стилі передбачають мінімум прикрас, просту форму, металеві вставки.

Додатково двері з будь-якого матеріалу можна прикрасити залежно від побажань покупця і стилістики приміщення, де проходить ремонт. Часто двері прикрашають декоративною різьбою, додатковими деталями, підбирають цікаву фурнітуру. Основним декоративним елементом міжкімнатних дверей вже багато років залишається скло в різних стилях, технологіях, кольорах. З ним двері виглядають цікавіше, є можливість замовити вітраж за власним ескізом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.