Зонування простору і ремонт квартири практично неможливо уявити без заміни міжкімнатних дверей. Це не тільки елемент інтер’єру, а й додаткові звуко- і теплоізоляційні характеристики для приміщення. Якщо необхідно купити міжкімнатні двері потрібно врахувати багато нюансів, сподіваємося що даний матеріал допоможе вам прийняти рішення.

Які параметри підбору міжкімнатних дверей
При виборі міжкімнатних дверей слід звернути увагу на основні характеристики вироби і особливості приміщення, де планується установка:
- висота і ширина дверного отвору,
- товщина стіни,
- матеріал і зовнішній вигляд дверей,
- рівні стикування підлоги,
- особливості експлуатації та приміщення.
Вимірювання параметрів стіни, де планується установка – перший крок при підборі дверей. Зазвичай цим займаються фахівці, які надалі будуть виконувати монтаж конструкції.
Стандартні міжкімнатні двері
Поняття стандартних внутрішніх дверей досить умовне, адже в будівлях різна висота дверного пройому, товщина стін, рівень вологості і інші параметри. Найчастіше в поняття стандартних дверей вкладають, поширену в багатоповерхівках конструкцію дверних прорізів з висотою 190-200 см і шириною дверного отвору 60, 70, 80 або 90 см. Більшість архітекторів при проектуванні будівлі користуються саме такими параметрами, щоб в подальшому не працювати з нетиповими габаритами.
Важливим показником є товщина полотна двері, дерев’яні двері зазвичай в масовому виробництві товщиною 40 мм, полотна з інших матеріалів 35 і 40 мм. Розміри дверної коробки підбираються відповідно до товщини стіни, щоб розширити коробку застосовуються добори.
Двостулкові і полуторні міжкімнатні двері
Крім одинарного дверного полотна існують і міжкімнатні двері, що складаються з двох полотен. Їх висота при стандартному виробництві 200 або 230 сантиметрів, ширина однієї частини 60 сантиметрів, а друга може бути 60, 80 або 90. Всі інші розміри прийнято рахувати не стандартними.
Конструкцію дверей з двома половинками однакового розміру заведено називати двостулковими, із полотнами різних розмірів – полуторним.
Крім цього міжкімнатні двері можуть бути купейні, прихованого монтажу, «книжка», «гармошка».
Який матеріал і покриття дверей краще обрати?
Матеріалів, з яких можуть бути виготовлені міжкімнатні двері досить багато, у них різні технічні характеристики і при виборі потрібно враховувати не тільки ваші естетичні уподобання, а й технічні характеристики.
Дерев’яні міжкімнатні двері
Для багатьох дерев’яні двері – це надійність, практичність і домашній затишок. Вони дуже міцні, але їх технологія виготовлення і матеріал досить дорогі. При неправильній обробці, дифузійні процеси руйнують полотно, а лакофарбові матеріали, які застосовуються для покриття дверей можуть випромінювати шкідливі випари.
Міжкімнатні двері з МДФ і ПВХ
Позиції дерев’яних дверей істотно порушили двері з синтетичних матеріалів. Пластикові двері легші, ними зручніше користуватися, а головне – чим легші двері, тим більший у них термін експлуатації. Двері з ПВХ вологостійкі, не вимагають додаткового декоративного покриття, завдяки застосуванню поліуретану є відмінним теплоізолятором. Якщо дерево має властивості розтріскуватися або накопичувати вологу, внаслідок чого конструкція втрачає герметичність, двері з ПВХ мають прекрасні теплозахисні і шумоізолюючі властивості, це варто враховувати роблячи ремонт в ванній.
Стилі міжкімнатних дверей
Зовнішні характеристики для багатьох з нас мають дуже велике значення. Якщо при проведенні ремонту потрібно вибрати міжкімнатні двері, зверніть увагу на їх стилістику.
Залежно, від оформлення міжкімнатні двері бувають в таких стилях:
- бароко – полотно з яскравою обробкою, різьбленням, численними декоративними деталями, орнаментами,
- класика – традиційне дверне полотно з фрезеруванням і накладними фільончастими елементами,
- модерн – двері даного стилю відрізняються простими геометричними формами, плавними асиметричними лініями,
- вінтаж – стиль таких дверей відрізняється застосуванням технологій штучного старіння, дизайнерських рішень минулого століття,
- хай-тек – міжкімнатні двері в такому стилі передбачають мінімум прикрас, просту форму, металеві вставки.
Додатково двері з будь-якого матеріалу можна прикрасити залежно від побажань покупця і стилістики приміщення, де проходить ремонт. Часто двері прикрашають декоративною різьбою, додатковими деталями, підбирають цікаву фурнітуру. Основним декоративним елементом міжкімнатних дверей вже багато років залишається скло в різних стилях, технологіях, кольорах. З ним двері виглядають цікавіше, є можливість замовити вітраж за власним ескізом.