Перейти до вмісту
Головна » Статті » Технології » Декоративна штукатурка стін: види та застосування

Декоративна штукатурка стін: види та застосування

Декоративна штукатурка стін

Процес декорування стін при ремонті є основоположним для майбутнього інтер’єру, адже від нього залежить зовнішній вигляд приміщення чи всієї будівлі. Оздоблення стін – багатоетапна справа, який містить вирівнювання, штукатурку, шпаклівку, нанесення декоративного шару. Декоративна штукатурка стін створює стиль, атмосферу, додає неповторного вигляду.

Декоративна штукатурка

Серед варіантів декорування стін одним з найбільш затребуваних є декоративні штукатурки.

Декоративна штукатурка – це покриття стін, що наноситься тонким шаром на попередньо підготовлену поверхню, фактуру забезпечують наповнювачі та інструмент нанесення.

Нанесення декоративної штукатурки

Нанесення фактурної декоративної штукатурки

Сучасні покриття стін декоративними штукатурками не обмежують простір для фантазії, адже дозволяють досягти різноманітних фактур, ефектів, відтінків. Декоративні штукатурки складаються із водної основи, наповнювачів, в’яжучих речовин, загущувачів, добавок, які створюють візуальний ефект, залежно від виду. Декоративна штукатурка стін додасть унікальності приміщенню, допоможе приховати незначні недоліки. Після нанесення не лишається дрібних дефектів, стиків, швів і покриття протримається тривалий період.

Види декоративної штукатурки

Декоративні штукатурки поділяються на групи з урахуванням кількох критеріїв.

За сферою застосування:

 • фасадна,
 • для внутрішніх робіт,
 • універсальна.

За складом:

 • силікатна,
 • силіконова,
 • полімерна,
 • мінеральна (цементна, вапняна).

За фактурою:

 • рельєфні,
 • мультиколорні,
 • гладкі, імітують певний ефект,
 • мозаїка.

Вибір декоративної штукатурки

Декоративна штукатурка стін в якості фінішного покриття стане чудовим вибором, адже має чудові характеристики. Вона міцна, стійка до зовнішніх впливів, має довготривалий термін експлуатації. Серед основних переваг слід відзначити стійкість до перепадів температур, впливу сонячного проміння, вологостійкість що дозволяє використовувати при ремонті ванної кімнати.

При виборі враховуйте, що існує готова та суха суміш для самостійного приготування. У більшості виробників вона не забарвлена в колір та піддається тонуванню, залежно від бажаного відтінку. Важливо при виборі декоративної штукатурки зауважити, що має значення не лише якість матеріалу, а й інструменти якими її наносять та рівень кваліфікації майстра.

Декоративна штукатурка види

Сьогодні тенденції в інтер’єрі вимагають використання простих фактур, природніх кольорів. Часто покупці обирають штукатурку, яка імітує прості матеріали – дерево, бетон, камінь.

Вдало підібрана декоративна штукатурка дозволяє оновити фасад будівлі, зробити його яскравим та неповторним.