Перейти до вмісту
Головна » Статті » Технології » Як утеплити фундамент будівлі?

Як утеплити фундамент будівлі?

Як утеплити фундамент

Різниця температур та рівня вологості можуть призвести до поступового руйнування основи будинку і його руйнування. Теплоізоляція фундаменту зменшує ці ризики та зменшує тепловтрати на третину. Комплекс таких заходів та гідроізоляційні заходи захищають від промерзання та сирості. Тому варто знати як утеплити фундамент правильно при початку будівництва житла.

Матеріали для утеплення фундаменту

Для фундаментів використовуються традиційні утеплювачі:

  • скло- та мінеральна вата,
  • пінопласт,
  • сипучі будматеріали (керамзит, пісок тощо).
Як утеплити фундамент

Найефективнішим вважається утеплення із залученням новітніх технологій:

  • пінополіуретан вважають найдорожчим, але окуповується в найближчий час, затрати на опалення мінімальні;
  • екструдований пінопласт, він більш жорсткий, ніж звичайний пінополістирол, має більшу щільність та покращені теплоізоляційні якості завдяки пористості.

Чотири основних фактори які впливають на розрахунок термоізоляції:

  1. Площа фундаменту,
  2. Тип утеплювача,
  3. Кліматичні умови,
  4. Грунт.

Як розрахувати кількість утеплювача

Для кожної місцевості встановлені нормативи теплоопору фундаментів, стін та стель споруд різного призначення.

Для вірного розрахунку товщини (R) користуються формулою:

R=p/k.

Тобто, товщину фундаменту (р) у метрах потрібно розділити на коефіцієнт теплопровідності матеріалу (k), даний показник вказаний на упаковці виробника.

Обсяг матеріалу розрахувати досить просто, необхідно вирахувати площу фундаменту (загальну довжину помножити на висоту).

Отже, утеплення фундаменту – важливий захід, що визначає комфорт мешканців житла.

Як утеплити монолітний фундамент?

Утеплення стрічкових чи монолітних основ (цілісні залиті покриття, котрі можуть слугувати підлогою приміщення, застосовуються для невеликих будівель) краще проводити зовні вспіненим полістиролом. Попередньо проводиться гідроізоляція мастикою або рубероїдом. Утеплювач прикріплюють за допомогою клею, мастики, додатково використовують дюбель.Як утеплити монолітний фундамент

Як утеплити стовпчастий фундамент?

Особливістю даного виду є зведення шляхом встановлення стовпів у всіх кутах майбутньої будови, які сполучають спеціальною кладкою. Для цього плиту встановлюють на глибину промерзання землі, для цоколя застосовують пінополістирол.
Також створюють спеціальний простір між ґрунтом і фундаментом: траншею глибиною 30-40 см на третину засипають піском/щебенем, до опор кріплять бруски з пазами, в пази вставляються дошки, а низ побудови заповнюється керамзитом.

Як утеплити фундамент на основі палів(сваїв)?

Відмінність пальового фундаменту (забиваються стовпи, що об’єднують балками) – наявність прошарку повітря поміж основою та поверхнею, яка при відсутності ізоляції призводить до втрат тепла. Перед утепленням важливо гідроізолювати наземну частину конструкції, утеплити гвинтову частину, зробити фінішну обробку зовнішнього шару матеріалу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.