Перейти до вмісту
Головна » Статті » Технології » Як вибрати матеріал для будівництва житла?

Як вибрати матеріал для будівництва житла?

Будівництво житла з колод

На етапі планування будівництва житла, кожен вагається в прийнятті рішення як побудувати будинок, та щодо вибору основного конструкційного елементу. На вибір якого впливають численні фактори, серед них:

  • Кліматичні умови. Майбутня будівля має захищати її мешканців від непогоди, тому слід враховувати температурні характеристики регіону, частоту опадів. Наприклад, підвищений рівень вологості в регіоні вимагає спеціалізованої дренажної та водостічної системи, більших витрат на гідроізоляцію.
  • Тип ґрунту. Фундамент це основа будови, щоденно піддається навантаженню через зсуви землі, дощі, перепади температур. Неправильний підбір цементу для заливки та формування може призвести до тріщин стін і, навіть, обвалу.
  • Бюджет. Будівництво житла вимагає значних витрат, важливо робити попередні прорахунки та обрати: побудувати будинок в рамках наявного кошторису чи збільшити його. Будинок з цегли буде найдорожчим варіантом, проте варто враховувати, що така конструкція слугуватиме не одне століття. Більш дешевими способами є спорудження із будівельних блоків (газобетону, керамоблоку, піноблоку). Найдешевшими варіантами – використання в якості стінових матеріалів дерев’яних каркасних конструкцій, але у бюджетних варіантів більше недоліків.
  • Призначення будівлі. Якщо потрібно збудувати житло для великої сім’ї, то найшвидше можна завершити зведення із спіненого блоку, адже він дешевший і простіше укладається.
Будинок з Керамоблоку. Як вибрати матеріал для будівництва житла

Що обирають для будівництва житла?

На даний час ринок пропонує широкий спектр будматеріалів для зведення стін будинків, найпопулярнішими вважаються:

  • газобетонні,
  • керамічні,
  • цегляні,
  • брус, плити та панелі

Розглянемо особливості використання кожного:

Цегляний будинок

Для багатьох будинок з звичайного “кирпича” асоціюється з надійною та затишною домівкою. На протязі останнього століття цегла була найпопулярнішим матеріалом, стало традицією будувати керамічною чи силікатною цеглою. Вона перевірена часом, довговічна, стійка до вогню, гарно виглядає, дозволяє споруджувати складні конструкції, стійка до корозії та впливу вологи. До недоліків слід віднести значну масу, більші затрати на транспортування, кладку та високу ціну матеріалу.

Будинок з цегли

Дерев’яний будинок

Брус та циліндровані колоди – з давніх часів використовується в Україні для побудови екологічно чистого помешкання. До переваг дерев’яного дому можна віднести довговічність, невеликі витрати на фундамент, адже конструкція не несе великого навантаження, довговічність, естетичну привабливість, високу теплопровідність.

Проте серйозними недоліками є горючість дерева, сировина піддається гнійним процесам, впливу шкідників та грибкових мікроорганізмів. Зруб потребує постійної обробки проти перерахованих раніше негативних впливів, може просідати, тріскатись.

Будівництво житла Дерев'яний брус.

Будинок із пористих блоків

Пористі блоки досить популярний матеріал. Їх вирізняють пориста структура продукту та значні розміри. За останні два десятиліття газоблок, піноблок та керамоблок суттєво витіснив традиційні споруди. Безумовними перевагами цих матеріалів називають хорошу теплоізоляцію, надійність, простоту обробки та укладання, стійкість до негативних впливів середовища, в тому числі, вогню. Також він дешевший, чим пояснюється його популярність.

Матеріал для будівництва житла Газоблок.

Обрання матеріалу для будівництва житла – відповідальна справа, що вимагає професійної консультації, прорахунків, врахування всіх кліматичних, тектонічних умов та бюджету.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.