Перейти до вмісту
Головна » Статті » Технології » Який блок вибрати для зведення будинку?

Який блок вибрати для зведення будинку?

Блок керамічний

Блок зарекомендував себе універсальним матеріалом, яким просто та швидко будувати. Несучі стіни виступають «скелетом будови», монтаж їх із блоку дозволить зменшити витрати часу та коштів на будівництво. При мінімальній усадці фундаменту та оздобленню, яке не допускає накопичення вологи дім надійно слугуватиме не менше 100 років і не потребуватиме капітального ремонту!

Кількість просто розрахувати, навіть самостійно, для цього потрібно знати лише розміри блоку та майбутньої конструкції, до речі, всі виробники пропонують зручні онлайн-калькулятори.

Проте по завершенню монтажу постане питання про оздоблювальні роботи, тут знову ж є нюанси та багато варіантів. Наприклад, для газобетон них стін варто передбачати вентиляцію, адже вони вирізняються водопоглинанням. На сьогодні все популярнішими стають утеплені «мокрі фасади», використовується сайдинг, вагонка. Зрештою, облаштування фасаду – справа смаку.

Чи враховувати просідання будинку зведеного з блоку?

У даній ситуації все залежить від типу фундаменту, для одно- та двоповерхового будівництва зазвичай роблять стрічковий монолітний, порівняно бюджетний та стійкий. Кожен матеріал має свій рівень усадки, піно- та газобетон більше просідають, порівняно з керамікою та цеглою. У будь-якому випадку, кладку краще довірити досвідченим майстрам, які дотримуються технології. Важливо не забувати про армопояси, котрі запобігають розтріскуванню поверхонь.

Різновиди блоків

Можна виділити 7 видів:

По-перше, газоблок – основою слугує суміш цементу, вапна та алюмінієвої пудри зміцненої в автоклавах. Він пористий, зручний в експлуатації, добре зберігає тепло.

Газобетон

По-друге, керамзитові, що виробляють за допомогою пресування із випаленої глини. Можливі варіанти: полімерні утеплювачі та облицювальна цегла, імітація плитки або каменю.

По-третє, шлакобетонні, вироблені у спеціальних пресувальних машинах із відходів металургійного виробництва. Побутує міф про шкідливість, проте у Радянському Союзі з них успішно будували, у Європі на даний час його досі випускають мільйони тонн. На теренах нашої держави їх зараз більше використовують для господарських будівель, промислових споруд, гаражів, складів, тощо.

По-черверте, пінобетон. Тут вихідною сировиною є цемент, пісок, вода, піноутворювачі. Збитий розчин заливають у форми. Попри легкість, тепло- та звукоізоляційні характеристики, міцність гірша.

По-п’яте, керамоблок або поризована цегла. Нагадує цеглу, але в глину додається дерев’яна стружка, яка під впливом температур вигорає, залишаючи пустоти. Вони міцні, гарно тримають температуру, зате структура вразлива до ударів та сколів при транспортуванні.

По-шосте, арболітовий блок, це скріплені цементним розчином деревні відходи. Споруда буде мати чудові теплоізоляційні властивості, хоча матеріал горючий, піддається впливу вологи та грибків.

По-сьоме, полімерні блоки, мають в складі полістирол, що робить матеріал міцнішим та утримує тепло. Але він може просідати, тому не найкращий вибір для основних стін.

Шлакоблок

Технічні характеристики будівельних блоків

Основа блоку – бетон, іноді – лише цементний розчин, іноді в комбінації з іншими природніми чи штучними матеріалами. Класичний бетонний блок має велику масу, бо армується металом, він не часто використовується для котеджного будівництва. При індивідуальному будівництві обирають полегшені блоки, осередок яких повітря, легкі наповнювачі, котрі покращують тепловіддачу та паро проникність.

Критерії вибору будівельних блоків

Виділяють 3 головних показники при виборі блоку:

  1. конструкційний,
  2. теплоізоляційний,
  3. конструкційно-теплоізоляційний.

Перший критерій – міцність, тобто властивість витримувати фізичні навантаження. Потрібно зважати на марку, так, марка керамзиту М-50-150, тобто витримує навантаження від 50 до 150 кг/см2. Піноблок маркують 0,25-12,5, зводити стіни з нього ризиковано.

Другий – морозостійкість, всі будматеріали витримують певну кількість циклів повного замерзання та відтаювання, після чого руйнуються. У наших широтах будівлі не промерзають повністю, зими м’які, через це показник досить умовний, морозостійкість Мрз 35 достатня, більшість блоків його витримують.

Третій поєднує в собі перші два критерії. Бетон поглинає воду, тому важливо не відкладати улаштування фасаду на наступний сезон.

Будинок із блоків у багатьох показниках перевищує інші будівлі. Міцний, пожежостійкий, теплий дім,- прослужить не одне десятиліття.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.