Перейти до вмісту
Головна » Статті » Технології » Як вибрати цемент?

Як вибрати цемент?

Цемент - як вибрати?

В Україні та світі виготовляються десятки видів цементу, що використовується для виготовлення конструкцій та будівництва. Цемент – це в’яжучий матеріал, отриманий шляхом подрібнення клінкеру та гіпсових добавок, що твердіє після змішування із водою. Величезна популярність матеріалу та чудові характеристики призвели до використання йог у різних сферах, появі цементів з різними складом та характеристиками.

У разі потреби купити цемент звичайному споживачу досить складно зорієнтуватися який саме потрібен для проведення робіт, адже на ринку представлена велика кількість видів цементу різних виробників.

Основні типи портландцементу:

  • портландцемент без добавок,
  • портландцемент з добавками,
  • шлакопортландцемент,
  • пуцоланові портландцементи,
  • швидкотвердіючий портландцемент.

Також використовують білий та кольоровий цемент, гідрофобізований, дорожній, відповідно до потреб та функціоналу майбутнього виробу чи конструкції.

Цемент, типи портландцементу

Класифікація цементу

Відповідно до стандартів якості цементи на основі портландцементного клінкеру класифікуються за речовинним складом на 5 основних типів і позначаються як СЕМ:

  • СЕМ I – портландцемент, містить 95-100% клінкеру;
  • СЕМ II – включає шлакопортландцемент (6-35% доменного шлаку), мікрокремнезему (6-10%), портландцемент пуцолановий (6-35% промислових чи природних пуцоланів), портландцемент з золою – (6-35% силікатної або вапняної золи), портландцемент з обпаленим сланцем (6-35%), портландцемент вапняний (6-35% вапняку), портландкомпозитний цемент (6-35% добавки);
  • СЕМ III – шлакопортландцемент, що містить 5-64% клінкеру,36-95% доменного шлаку;
  • СЕМ IV – пуцолановий цемент, що включає 45-89% клінкеру і 11-55% добавки (мікрокремнезем, пуцолан, зола);
  • СЕМ V – композитний цемент, що містить 20-64% клінкеру і 18-50% доменного шлаку або пуцолани.

Які головні властивості цементу?

При виборі цементу важливо звернути увагу на основні його характеристики, а саме: щільність, терміни затвердіння, помол, міцність (марка цементу).
Марка портландцементу характеризує його міцність. Розрізняють від цементу марки 200 до 600. Марка цементу визначається шляхом проведення експерименту: формуються стовпці розмірами 40X40X 160 міліметрів з цементно-піщаного розчину у співвідношенні 1:3, і після набуття міцності (28 діб) визначається межа міцності при стисканні та згинанні зразків. Наприклад, портландцемент М 500 повинен мати межу міцності при стисканні не менше 50 МПа, при згинанні – 6,0.

На що звернути увагу при виборі цементу?

Пропозицій цементу на сьогодні величезна кількість і який дійсно якісний досить складно зорієнтуватись.
Радимо, обираючи цемент, проконсультуватися із професійними будівельниками, ознайомитись з його характеристиками та асортиментом.
Ціна на цемент однієї марки часто варіюється в різних магазинах, тому звертайте увагу на виробника цементу (Івано-Франківський, Здолбунівський, Кам’янець-Подільський цемент, тощо), країну походження (набуває популярності турецький цемент), наявність домішок, фасування цементу, терміни виробництва та придатності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.