Перейти до вмісту
Головна » Статті » Технології » Пінопласт: що варто знати

Пінопласт: що варто знати

Пінопласт

У середині 20 століття пінопласт став одним із перших промислових утеплювачів та знайшов застосування у всьому світі. Його переваги – висока екологічність, доступність та низька ціна. З підвищенням щільності пінопласту зменшуються теплоізоляційні властивості, але підвищується міцність.

Що таке пінопласт

Пінопласт – матеріал білого кольору, складається з повітря, укладений у міріади мікроскопічних тонкостінних клітин зі спіненого полістиролу.

Пінополістирол повсюдно використовується в промисловості, виробничому та житловому будівництві як теплоізоляційний матеріал.

Цей утеплювач з’явився на будівельному ринку в середині минулого століття та уперше був виготовлений у Німеччині. Він з’явився зі стиролу, який синтезований більш ніж за 100 років до цієї події.

Повітряні камери пінополістиролу є герметичними та захищені від потрапляння води, а для будівництва це дуже корисна характеристика. Завдяки повітряним камерам теплопровідність матеріалу дуже низька, як і його маса. Завдяки технічним характеристикам будматеріал став неймовірно популярним, а нескладне виробництво дозволило швидко наситити ним світовий та український ринок.

Стандартний будівельний пінопласт це плити чи панелі, розміром 1000 – 1200 мм, шириною близько 600 мм та різної товщини. Зазвичай для утеплення використовують плити завтовшки 50 або 100 мм. При будівництві житла для створення комфортної атмосфери в цегляному чи газобетонному будинку, достатньо одного шару, щоб зменшити втрати тепла вдвічі!

Пінопласт: застосування

У будівництві пінополістирол (пінопласт) використовується для утеплення стін, фундаменту, стелі тощо. Завдяки своїй структурі зберігає тепло та є вологостійким.

Пінопласт ідеально підходить для теплоізоляції фундаменту – легкий, зручний у роботі, володіє низькою теплопровідністю, дешевий. Працювати з ним полюбили професіонали та аматори: добре піддається нарізці та монтажу, не псується будучи заглибленим у ґрунт, не піддається гниття.

Пінопласт для покрівлі. Утеплення даху пінопластом – один з найпопулярніших способів теплоізоляції будинку, застосовується як для скатних, так і для плоских дахів. Крім того, пінопластом можна утеплювати перекриття мансардного поверху.

Пінопласт для утеплення зовнішніх стін рекомендовано використовувати лише із зовнішнього боку. Для фіксування матеріалу зазвичай застосовують спеціальний клей, сітку, а поверхню шпаклюють.

Пінопласт для підлоги. Підлога, утеплена пінопластом, завжди буде теплою. Таким методом найчастіше утепляються перші поверхи багатоповерхівок та приватні будинки. Головна умова – щоб матеріал не продавлювався дерев’яною підлогою та мав високу щільність. Запобігає проникненню холоду та вологи з підвалу.

Для теплоізоляції використовують не тільки листи пінопласту. Іноді при утепленні використовують легкі гранули пінопласту, вони додаються в цементний розчин, завдяки чому стає складніше забирати тепло із приміщення або пропускати всередину холод.

Окрім будівництва

Завдяки екологічності, утеплювач пінопласт для пакування побутової техніки для її безпеки під час транспортування. Крім того, пінопласт купується для квартирних та офісних переїздів, щоб убезпечити цінні речі.

Декорації. Завдяки легкості в обробці з пінопласту виготовляють різні декоративні вироби (панно, барельєфи, бюсти історичних фігур), а також використовують для створення декорацій у театрах. Матеріал легко піддається ножу та добре тримає фарбу.
Звукоізоляція. Щільним пінопластом облаштовують студії звукозапису та приміщення для репетицій музичних ансамблів. Використання пінопласту може бути доцільним для звукоізоляції квартир, вікна яких виходять на проїзну частину чи нічні клуби.

Висновок

Пінопласт універсальний. За всіх можливих мінусів, переваг у нього набагато більше, починаючи від ціни та закінчуючи ефективністю. Хороший вихід для будівництва. Практично безвідходне виробництво: залишки пінопласту часто використовують для особистих цілей (у рятувальних жилетах, для рибальського приладдя та просто як іграшки дітям).