14 жовтня – в українців, що у переважній більшості були православними, традиційно відзначалося як велике свято – Покрова Пресвятої Богородиці.
Християнська традиція веде початок святкування Покрови від 1164 року. Вважається, що саме в цей день під час облоги Константинополя сарацинами Покрова явилась над містом, розправила свій плащ над ним і місто вистояло від захоплення ворогами.

Особливою повагою Покрова користувалася в українського козацтва. Козаки вважали її захисницею, перед походами молилися до Пресвятої Богородиці, на військових хоругвах часто зображували образ Покрови Пресвятої Богородиці, її ікона була в кожній козацькій церкві, капличці. Зі створенням Гетьманщини популяризувався образ Козацької Покрови, коли у нижній частині ікони «під покровом» зображували портрети гетьманів, державних діячів, старшину.
Козацька традиція вшанування Покрови у сучасному святковому календарі зумовила відзначення 14 жовтня одразу двох державних свят – Дня українського козацтва та Дня захисника України.
Ми нащадки козацького роду і не маємо забувати де наше коріння. Відзначення Покрови, Дня козацтва, Дня захисника невід’ємна складова національної самоідентифікації. Нехай Покрова додасть нам сили предків!