Перейти до вмісту
Головна » Статті » Технології » Спека неможлива! Як вибрати кондиціонер для дому

Спека неможлива! Як вибрати кондиціонер для дому

Кодиціонер в інтерєрі

Рятуючись від літньої спеки, рішення купити кондиціонер життєво-важлива необхідність. Він допомагає охолоджувати повітря, створити комфортну атмосферу в домі, що особливо важливо в вихідні. Щоб отримати максимальну користь, потрібно розуміти особливості різних моделей, правила вибору, експлуатації.

Для чого потрібен кондиціонер

Кондиціонер допомагає вирішити проблему спеки, створюючи в квартирі сприятливий мікроклімат. Крім того, сучасні моделі мають ряд незаперечних переваг, які дозволяють їм бути затребуваними на ринку кліматичного обладнання.

Переваги кондиціонерів: можливість встановити та підтримувати комфортну температуру в квартирі весь рік; вентиляція, фільтрація повітря від шкідливих часток; безшумна робота; зручність монтажу, експлуатації; компактні розміри, акуратний дизайн; економія електроенергії (використання інверторного кондиціонера з функцією обігріву обійдеться дешевше ніж окремо покупка обігрівача та вентилятора).

Кондиціонер ефективно, якісно забезпечує необхідну температуру, чистоту в домі для комфортних умов, хорошого самопочуття.

Будова кондиціонера

Сучасна спліт-система складається із двох блоків зовнішнього (який розташовується на вулиці) та внутрішнього (який встановлюється в будь-якому зручному місці).

У зовнішньому блоці розташовуються майже всі елементи холодильного контуру, які шумлять. Він включає в себе такі елементи: вентилятор, конденсатор (для охолодження, конденсації фреону), компресор (забезпечує стиснення, циркуляцію стисненого фреону), а також чотирьох ходовий клапан (для зміни руху холодоагенту, що забезпечує роботу на обігрів), автоматика, мідні, фреонові трубопроводи для з’єднання зовнішнього та внутрішнього блоків.

Внутрішній блок встановлюється в квартирі, служить безпосередньо для охолодження чи нагрівання повітря за рахунок теплообміну між теплообмінником і повітрям в приміщенні. У нього входять наступні елементи: передня панель (через неї надходить повітря), фільтр первинного очищення (сітка сміття), додаткові фільтри (вугільний, антибактеріальний, тощо, залежно від моделі), вентилятор (для циркуляції), теплообмінник випарника (основна частина кондиціонера, охолоджується фреоном, вентилятор пропускає через нього повітря, той стає холодним), жалюзі для регуляції потоку.

Існує також варіант моноблочного кондиціонера. Однак перший варіант найбільш практичний, ефективний, тому найпопулярніший.

Види кондиціонерів

Існують різні типи спліт-систем, які володіють певними характеристиками, тому вони відповідають тим чи іншим вимогам. Вони розрізняються за видом, принципом роботи, способом розміщення, додатковими функціями, котрі дозволяють зробити процес експлуатації простішим, ефективнішим.

Перш за все, кондиціонери поділяються за видами, серед яких виділяють промислові (великогабаритна техніка для великих приміщень), напівпромислові (встановлюються в громадських, комерційних приміщеннях), побутові (підходять для дому). Останній варіант встановлюється в звичайних квартирах, приватних будинках або котеджах.

Побутовий кондиціонер, в свою чергу, може бути:

  • Настінного типу. Спліт-система тут включає два блоки компактний внутрішній розміщується в квартирі, зовнішній розташовується з боку вулиці.
  • Мобільного типу (моноблочний вид). Такі прилади можна легко переміщати завдяки вбудованим коліщаткам. Не вимагають монтажу, прості при транспортуванні, споживають малу кількість електроенергії. Однак мають низьку потужність, не здатні ефективно охолоджувати/обігрівати велике приміщення.
Кондиціонер мобільного типу
Переносний кондиціонер
  • Віконного типу (одноблочний вид). Такі кондиціонери вбудовуються в віконний проріз. Вони найстарішим типом кондиціонерів, недорогі та прості в установці. Однак поступаються за ефективністю та сворюють шумлять.
  • Спліт/мультиспліт. У сучасних спліт-системах також варіант мульти-спліт-систем, конструкція яких включає кілька внутрішніх блоків, підключених до одного зовнішнього.
Кондиціонер Спліт-система
Спліт система

Кондиціонер: критерії вибору

Вибираючи, який кондиціонер купити, потрібно орієнтуватися на особливості конкретної моделі. Будь-який кондиціонер має унікальний набір функій.

Принцип роботи кондиціонера впливає на його енергоефективність, економічність. За цією ознакою кондиціонери бувають інверторними та не інверторними (звичайними).

Не інверторні моделі працюють за принципом on off. Тобто, коли досягається необхідна температура, компресор вимикається. За необхідністю посилити охолодження, компресор знову включається, змушуючи прилад працювати на повну потужність.

У інверторних кондиціонерах потужність охолодження приладу залежить від частоти обертання компресора. При перевищенні необхідної температури компресор не вимикається, а тільки знижує обороти, підтримуючи потужність на мінімальному рівні.

Додаткові параметри вибору кондиціонера

Ефективність

Менш потужні прилади споживають менше енергії, але підійдуть тільки для невеликих кімнат. Брендові моделі більш ефективні, а при грамотному розміщенні вони здатні якісно охолодити чи обігріти.

Габарити та вага

Прилад не повинен займати дуже багато місця, бути незручним в установці, дуже важким.

Безшумна робота

Чим нижчий рівень шуму-тим комфортнішою буде обстановка в квартирі. Особливо, коли мова йде про нічний час доби, коли прилад може перешкодити здоровому сну.

Дистанційне керування

Всі сучасні спліт-системи оснащені інфрачервоним пультом дистанційного керування. Це робить процес експлуатації більш простим, комфортним, так як можна без проблем регулювати температуру повітря, інтенсивність, стан жалюзі для зміни напрямку потоку повітря.

Який купити кондиціонер?

Обираючи, який купити кондиціонер додому, звертайте увагу на тип та характеристики пристрою. Прилади віконного типу найбільш бюджетним варіантом, однак йдуть в минуле через застарілої конструкції. Моделі на коліщатках зручні, коли важлива мобільність. Найкращою спліт-система, тому що крім своєї ефективності має низький рівень шуму, економить простір, часто оснащена корисними додатковими опціями, які полегшують експлуатацію, підвищують якість роботи приладу.

Які популярні моделі кондиціонерів?

Популярними є Gree GWH09AAA-K3NNA2A (Bora ON-OFF), GREE GWH09QB-K3DNB6G (Smart), Electrolux EACS-09HF/N3_18Y, Mitsubishi Heavy SRK20ZSPR-S/SRC20ZSPR-S, Cooper&Hunter CH-S09FTX5, Daikin Ururu Sarara FTXZ25N/RXZ25N, COOPER&HUNTER CH-S12FTXQ-NG-(WiFi)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.