Перейти до вмісту
Головна » Статті » Суспільство » Halloween – Що таке Хелловін

Halloween – Що таке Хелловін

Хелловін

Хелловін – цікаве, незвичне та досить дискусійне свято для української традиції святкування. Відзначають його в ніч на 1 листопада, хоча вже за тиждень-два можна побачити «моторошні» передвісники – гарбузи зі свічками всередині та імітацією органів чуття, розкидану штучну павутину, маски-гримаси.

Походження Halloween

Традиція святкувати Хелловін прийшла в Україну нещодавно. Власне свято Halloween походить із Ірландії, Шотландії, де відзначали Самайн – день померлих, і символом дня був гарбуз із вирізаними очима. Також до цього часу завершувався збір урожаю, тому це було приводом подякувати не лише язичницьким богам, але й власним предкам.

Найбільших масштабів Хелловін досяг у США. Для них це передсвяткова ніч до Дня всіх святих. Діти в моторошних костюмах просять солодощів, вважається, що відмовляти їм не можна, адже в цей день за відмову є можливість отримати заляпані нечистотами, яйцями, гнилими помідорами вікна або двері дому. Дорослі влаштовують тематичні костюмовані вечірки, конкурси. Всі костюми так чи інакше пов’язані зі смертю та страхом – привиди, скелети, моторошні клоуни, герої фільмів жахів. Для американців Halloween наче власний карнавал, який дає початок новорічно-різдвяному циклу святкувань.

Хелловін в Україні

Хелловін в Україні

Для українців Хелловін запозичене торжество, хоча популярність серед підлітків в умовах глобалізації культури зростає все більше.

Головними атрибутами стали ліхтарики-гарбузи, костюми, а Halloween party мають найкращі відгуки у молоді. Будинки прикрашають в оранжево-чорних тонах, використовують багато ліхтариків, свічок. Дехто до Хелловіну готує тематичні «страшні» страви, «кров’яні» коктейлі, гарбузові солодощі.

Найбільше противників гуляння Halloween серед релігійних діячів, у християнстві діє заборона вшановувати все пов’язане з нечистою силою. Хтось вважає Хелловін штучною подією окультного характеру. В ряді мусульманських держав він заборонений на законодавчому рівні.

Якщо ви чи ваші діти є прихильниками Хелловіну, то не обмежується лише костюмованими дійствами, а й оригінальними фотосесіями, відвідуваннями майстер-класів нанесення тематичного гриму, «моторошними» смаколиками.

Якого числа Хелловін?

Щорічно Хелловін святкується 31 жовтня, ця дата не змінюється.

Що означає Хелловін?

Halloween походить від Hallowe’en, що є скороченням All Hallow’s Eve вечір (напередодні) Дня всіх святих, від першоджерела All Hallowed Souls Eve, повний переклад: Вечір Всіх Святих Душ.

Позначки:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.