Перейти до вмісту
Головна » Статті » Природа » Бджолиний віск: застосування та корисні властивості

Бджолиний віск: застосування та корисні властивості

Бджолиний віск

Бджолиний віск – це речовина, що виробляється спеціальними залозами бджіл. Комахи використовують його для спорудження сот. Отримують віск завдяки багаторазовому впливу температур на нього, поки не набуде чисто жовтого кольору. Реалізують віск пасічники, спеціальні магазини, салони, ринки. Відмінна риса – продукт практично не псується за умови правильного зберігання.

Бджолиний віск: корисні властивості

З давніх-давен бджолиний віск використовували в народній медицині, косметології, побуті, ритуалах.

Користь воску:

  • антисептичні властивості,
  • легко поглинається шкірою,
  • зміцнює ясна,
  • містить природні антибіотики, сорбенти.

Важливо! Бджолиний віск і будь-які продукти бджільництва, заборонено використовувати алергікам.

Топити його в домашніх умовах можна на водяній бані або в мікрохвильовій печі.
Сфера застосування бджолиного воску

Дослідження довели, що до складу бджолиного воску входить понад 300 корисних речовин, деякі властивості лише досліджуються. Використовують його у різних сферах:

Медицина. Із бджолиного воску виготовляють мазі для заживлення ран, лікування опіків. При хворобах суглобів компрес із розтопленого воску прикладають до хворого суглобу. Додаючи до бджолиного воску прополіс, сік лимону виготовляють примочки для лікування мозолів, загрубілої шкіри стоп. В отоларингології вушні воскові свічки застосовують як зігріваючий, дезодоруючий, імуностимулюючий засіб.

Бджолиний віск сировина

Косметологія. Часто бджолиний віск входить до складу живильних, пом’якшуючих кремів для обличчя, рук, позитивно впливає на тонус шкіри, сприяє її відновленню. Плівка, яку він утворює, не забруднює пори, вповільнює зневоднення, робить шкіру еластичною, гладенькою. Віск – стійка основа для доглядової косметики, природний консервант. Бальзам для губ на основі бджолиного воску захищає, загоює ранки.

Дитяча творчість. Шматок воску підігрівають в гарячій воді 50-60 градусів протягом 20-30 хвилин, він набуває структури глини, пластиліну. З нього можна ліпити фігурки, робити аплікації. Через четверть години матеріал затвердіє.

Виготовлення свічок. Традиційна для українців сфера застосування воску. Подарункова свічка стане чудовою ідеєю подарунку. Виготовити свічку власними руками може стати цікавим проведенням часу в вихідний.

Бджолиний віск – універсальний продукт, він підтримує здоров’я, допомагає побороти хвороби, прикрасить дім, додасть затишку.

Позначки:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.