Перейти до вмісту
Головна » Статті » Технології » Сенд-траки: чи потрібні вони в авто

Сенд-траки: чи потрібні вони в авто

Сенд-траки застосування

Майже у кожного автомобіліста в житті рано чи пізно відбувається випадок, який із категорії «все, приїхали»: колеса автомобіля буксують, його двигун реве, а він закопується дедалі глибше.
Люди, які часто експлуатують свою машину поза дорогами загального користування, з подібною ситуацією в рази частіше стикаються – часом для цього достатньо лише невдало вибрати місце для розвороту чи не оцінити глибину калюжі. Навіть якщо водій ніколи не залишає місто, у міжсезоння можна «встрянути», особливо взимку буквально скрізь, навіть в момент паркування біля будинку. Саме у таких ситуаціях сенд-траки в змозі здорово врятувати, це може підтвердити будь-який водій, який хоч раз брав участь у позашляхових перегонах, трофі-рейдах, експедиціях на джипах.

Сенд-траки призначення

Що таке сенд-траки?

Сенд-траки виконують функцію містка при переїзді через ділянку з канавою, буреломом, кам’янистим рельєфом. При попаданні колеса у в’язкий ґрунт підкладений під шину сенд-трак допоможе рівномірно розподілити вагу автомобіля та визволити його.

Типи сенд-траків

Сенд-траки бувають різними: сталевими, алюмінієвими, композитними, пластиковими. Також існують саморобні, виготовлені із дощок або зі сталі, зварені у формі драбинки.

Пластикові сендтраки

Хороший вибір для використання у неекстремальних умовах. Пластикові сенд-траки чудово впораються з двома завданнями: намощування колії та підкладанням під колеса. Забезпечують хороше зчеплення – за рахунок складного поєднання виступів та заглиблень. Не рухаються, не сповзають у колію та не дають пробуксовувати колесу. Легкі – близько 4 кг.

Композитні сенд-траки

Досить успішне поєднання міцності металевих та чіпкості пластикових сенд-траків. Основний матеріал – фіберглас, відлитий за допомогою високого тиску та посилений арматурою (ребра жорсткості) усередині. При навантаженні прогинаються менше, ніж пластикові та розпрямляються краще за алюмінієві. Залишкова деформація відсутня. Виробник пише, що за питомою міцністю композит перевершує сталь. Схоже. Щоправда, важкуватий. Вага композитного трака 1,5 х 0,4 м – 8,5 кг.

Металеві Sand track

Найбільш універсальні. Придатні для вирішення всіх завдань, використання як якоря для лебідки та застосування як опори для іншого сенд-траку. Але занадто тяжкі.

Алюмінієві сенд-траки

Алюмінієві, легкосплавні сенд-траки одні із найпоширеніших різновидів цих пристроїв для боротьби з бездоріжжям. Це зрозуміло – адже алюмінієвий сенд-трак набагато легше за сталевий, але при цьому дуже міцний. Ще одна важлива перевага сенд-траків із алюмінію – “байдужість” до низьких температур, чим не завжди можуть похвалитися, наприклад, пластикові траки для позашляховиків.

Складні траки

Є два типи складних сенд-траків:

  1. Гнучка стрічка, яка складається в рулон. Це суто продукт маркетингу, бо за своєю суттю недолугий та марний. Саме за рахунок того, що він скручується в рулон, його ефективність дорівнює автомобільному килимку покладеному під колесо. Проте зручно забирається в сумку і легко зберігається. Ефективно такий трак можна використовувати тільки на снігу або піску, там, де ґрунт тримає вагу автомобіля і потрібно лише зачепитися буксуючому колесу.
  2. Складні. На відміну від гнучкого, ідеально захищає від розкопування. Але за недостатнього розміру секції можуть нерівномірно розподіляти вагу авто, сприяючи найсильнішому закопуванню. Можуть скластися якщо важке авто, наприклад Toyota Tundra.

Чи потрібен Сенд-трак у вашому авто – вирішувати Вам, але в будь-якому випадку пам’ятайте – використовувати трапики треба до того, як автомобіль зав’язає.

Що таке сенд-траки?

Сенд-траки (sand track, траки, трап) – це пластикові або металеві профільовані пластини, їх підкладають під шини для покращення руху авто по сипучих (пісок, сніг), в’язких (болото) поверхнях, також для створення штучного трампліна на важких частинах траси.

Чи потрібні сенд-траки в автомобілі?

Якщо ви часто їздите по пересіченій місцевості, полюбляєте Off-road, сенд-траки є необхідною річчю в автівці. Звичайному водію маршрути якого виключно по дорогах загального користування можуть знадобитися лише зимою.

Позначки:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.