Перейти до вмісту
Головна » Статті » Суспільство » Розвиток творчих здібностей та шляхи їх формування

Розвиток творчих здібностей та шляхи їх формування

Розвиток творчих здібностей


Творчість виступає необхідною умовою становлення особистості, її розвитку, самопізнання. Творчість базується на прагненні створити нове, досі неіснуюче, краще. Творчість, в будь-якому випадку, рух вперед, вдосконалення, прагнення до прекрасного.

Творча активність людини проявляється у прагненні до пошуку нових шляхів розв’язання проблемних ситуацій, подолання труднощів, до відкриття нових явищ, здатності приймати нестандартні рішення. Прагнення людини самостійно відшукувати нову інформацію, висувати нестандартні ідеї, творчо освоювати суміжні галузі діяльності породжує в свідомості оригінальні ідеї, сприяє формуванню творчої активності, вона один з провідних компонентів становлення творчої особистості.

При цьому слід зазначити – якості, необхідні для творчої діяльності не лише даються від природи, а й отримуються у результаті виховання й освіти.

Творчі здібності розвиваються поступово, проте нерівномірно. Початковою сходинкою в їх розвитку вважають пристосування природних властивостей до вимог діяльності, тому на першому етапі здібності мають репродуктивний або наслідувальний характер. Але чим раніше й виразніше в дитини проявляються  оригінальні та творчі елементи в діяльності,  тим більше підстав говорити про творчі здібності. Для цього перш за все треба забезпечити такі умови, щоб дитина активно вирішувала завдання.

Другий етап прогресу творчих здібностей характеризується включенням творчих елементів у діяльність, самостійністю у постановці та вирішенні питань. Створюються внутрішні передумови для саморозвитку, самонавчання та самовиховання.

Також важливо створити креативне середовище, де б панувала атмосфера доброзичливості, взаєморозуміння та згуртованості, стимулювалися вільне висловлення думок, ідей, можливість вибору.

Творчість належить до найбільш складних, найбільш соціально значущих психологічних феноменів. Формування еліти держави на основі творчих досягнень особистості, розкриття інтелектуального потенціалу кожної людини, виявлення обдарованості – основні питання, які становлять актуальність проблеми творчості. Тільки творча особистість, створює, управляє, пропонує нові теорії, технології, напрямки, знаходить способи вийти зі складних нестандартних ситуацій. Забезпечення особистості розкриття творчого потенціалу життєво необхідне реалізації.

Творчість є цілеспрямованою, наполегливою, напруженою працею. Вона вимагає розумової активності, інтелектуальних здібностей, вольових, емоційних рис, високої працездатності.

Позначки:

1 коментар до “Розвиток творчих здібностей та шляхи їх формування”

  1. Розвиток творчих здібностей це на мою думку найважливіша складова у вихованні та навчанні діток і школяриків. Розуміння і вчасне виявлення здібностей дає можливість правильно обрати майбутню спеціальність, рід занять, хобі тощо.
    Нажаль в Україні цьому взагалі не приділяють належної уваги, а батьки не маючи належних знань не звертають на це увагу. Саме тому у нас безліч бухгалтерів, юристів, економістів які працюють не за фахом.
    Я по першій освіті вчитель, тому що батьки вчителі, знайшла себе в програмуванні наразі закінчую університет та вже працюю.
    До того працювала 4 роки вчителем ))

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.