Перейти до вмісту
Головна » Статті » Новини компаній » Мінвата для утеплення: про основне

Мінвата для утеплення: про основне

Мінвата Knauf Insulation

Мінвата (Мінеральна вата) – універсальний теплоізоляційний продукт, який має волокнисту структуру, виготовляється з природної сировини, розплавів гірських порід, для скріплення використовують синтетичні речовини. Низький коефіцієнт теплопровідності забезпечується наявністю повітря між волокнами.

Мінвата для утеплення

Види мінеральної вати

Мінвата для утеплення, залежно від сировини, яка виступає основою для неї, буває різних типів:

 • кам’яна або базальтова,
 • скловата,
 • шлаковата.

В Україні представлений широкий вибір, різні виробники та ціни на мінвату. Розповсюджені бренди Техноніколь (Sweetondale), Izovat, Ізолюкс, Knauf, Роквул, Профітеп, Knauf Insulation, Isover, що мають позитивні відгуки майстрів та пересічних покупців.

5 основних переваг мінвати для утеплення:

 1. Теплопровідність,
 2. Гарні показники звукопоглинання,
 3. Пружність та стійкість до стискання,
 4. Довговічність,
 5. Термо- та вогнестійкість.

На сьогодні вона відрізняється за видами, призначенням, щільністю Технологія її виробництва передбачає вплив на сировину температур (до 1500C) та перетворення в центрифузі, далі формуються плити.

Сфери застосування:

 • термоізоляція фасадів та житлових приміщень, горищ, дахів, підлог;
 • ізоляція промислового обладнання, трубопроводів, резервуарів,
 • теплоізоляція поверхонь великого температурного навантаження, камінів.

Яку купити мінвату краще

Базальтові вати зарекомендували себе як один із найкращих варіантів для фасаду, конструкцій, перекриттів, вогнезахисту. Використовується для утеплення як при будівництві житла, комерційних споруд.

Важливою особливістю є пресованість та густина. Для вибору оптимального рішення для Вас враховуйте: для теплової ізоляції стін доцільно обирати щільність не менше 80, для покрівлі – 30-40, для внутрішніх перестінків – 50 кг/м3.

Ціна на мінеральну вату вища, ніж на пінополістирольні утеплювачі, і часто покупці постають перед проблемою:

Що краще мінвата чи пінопласт?

Кожен матеріал виділяється своїми плюсами та мінусами, але варто пам’ятати, утеплення – важлива та надійна інвестиція в комфорт та затишок вашого дому, а термін якісно експлуатації мінвати, при дотриманні технологічних рекомендацій – до 75 років! Мінеральна вата екологічно чиста, належить до 3 групи канцерогенних речовин.

Щоб правильно підібрати та купити мінвату, отримати прорахунки матеріалів (також в наявності клей, армувальна суміш, скло сітки, дюбеля) звертайтесь до спеціалістів компанії Ортек в містах Вінниця, Житомир, Бердичів.