Перейти до вмісту
Головна » Статті » Природа » Дорога гігантів в Північній Ірландії

Дорога гігантів в Північній Ірландії

Дорога гігантів

Дорога Гігантів – унікальна пам’ятка Північної Ірландії, 40 тисяч колон з базальту і андезиту вишикувалися подібно гігантським щаблях завдяки виверження вулканів в палеогеновом періоді (50-60 млн років тому), розплавлена гірська порода охолоджувалася, утворюючи якийсь трамплін, який іде в море з шестигранних (і більше) колон, висота найвищої досягає 12-ти метрів.

Стежка велетнів в Ірландії

Дорога Гігантів: легенда

Існує легенда, яку розповідають по-різному, але загальна суть залишається одна. Вона пов’язана з героєм середньовічних міфів Ірландії – Фіном Маккула (Fionn mac Cumhaill), який вирішив боротися із злим велетнем Голлом (є різні варіанти імен). Щоб перебратися через Ірландське море, герой вбив ряд колон в дно. Після будівництва моста, він вирішив відпочити перед майбутньою битвою і заснув, чим скористався злий гігант. Дружина Фінна хитрістю переконала велетня, що сплячий герой – це всього лише дитина. Уявивши, яким повинен бути батько, при такому богатирському вигляді дитини, в страху Голл втік руйнуючи міст за собою.

Ірландія Дорога Гігантів

У 1986 році Дорога гігантів стала частиною всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, а роком пізніше її оголосили національним заповідником Ірландії. Тепер вона знаходиться під дуже серйозною захистом. Це дозволить ще багатьом поколінням туристів побувати тут, зробити гарні фото та написати відгук про мандрівку.

Стежка Велетнів в Північній Ірландії

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.