Перейти до вмісту
Головна » Статті » Дозвілля » Будинок хоббіта

Будинок хоббіта

Будинок хобітів

Пройшло багато років відколи в рукописах англійського письменника Джона Рональда Руел Толкіна з’явилися перші спогади про будинок Хоббіта житло «Більбо Бегінса». Саме слово «Hobbit» походить від двох: homo та rabbit. Що українською означає людина та кролик. У творах Джона Р. Р. Толкіна, Хоббіти – це вигадана людиноподібна раса, один із непомітних та давніх народів Середзем’я. Вони тихі, боязкі, дуже люблять свій будинок, а точніше нору. І хоча найвідоміші хобіти Більбо Беггінс та його племінник Фродо дещо відрізняються від своїх родичів пристрастю до пригод, все ж таки свій затишний будиночок-норку вони люблять.

Вхід у будинок Більбо Беггінса кадр з фільму «Хоббіт: Несподівана подорож»

Будинок Хоббіта у творах Дж. Р. Р. Толкієна

Знайомство з будинком Хоббіта починається зі входу, ідеально круглі двері, схожі на ілюмінатор, які пофарбовані в зелений колір, оснащені яскравою мідною ручкою посередині. Двері відчиняються всередину, за ними довгий коридор, схожий на тунель, стіни обшиті панелями, підлога викладена плитками та застелена килимом, вздовж стін стоять поліровані стільці, всюди прибиті гачки для капелюхів та пальто, бо Хоббіт любив гостей.

Будинок Хоббіта житло Більбо Бегінса

Оскільки будинок Хоббіта знаходяться під землею, мережею тунелів, в них потрапляє досить мало природного світла. Тому для освітлення свого житла маленькі Хоббіти запалюють свічки у люстрах та канделябрах, а також розводять вогонь у камінах. Так описував автор внутрішній устрій хобітської нори.

Житло маленьких Хоббітів

Будинки хоббіта в Україні та світі

Привабливість це те, що відразу помітять люди, які втомилися від міської буденності. Сучасні будинки Хоббітів екологічно чисті та затишні. У них передбачено всі зручності та комунікації: опалення, електрика, санвузли тощо. Шанувальники зробили все, щоб перетворити казкові «нори» на розкішні апартаменти.

Будинки в стилі Хоббіта від GREEN MAGIC HOMES

Останні роки люди в світі почали будувати такі будинки своїм дітям як ігрові майданчики. Дійсно, це справжня казка на своїй присадибній ділянці. Одним з перших, кому спало на думку побудувати будинок Хоббіта, у 2003 році став (дизайнер) Ешлі Ейтс із Великобританії. Зі слів Ешлі, Після завершення будівництва, про це стали писати в газетах, а вже за тиждень зателефонувало понад 30 туристів, які були готові заплатити гроші, щоб переночувати в зеленій «Норі».

Будинок Хоббіта дизайнера Ешлі Ейтс

Американський архітектор і колекціонер Пітер Арчер (штат Пенсільванія), давній шанувальник творів Толкіна, здійснив свою заповітну мрію. Пітер збудував Будинок хоббітів, площею близько 55 квадратних метрів, поблизу свого житла.

Будинок Хоббітів що збудував Пітер Арчер

Зустрічаються такі будинки і в Україні. Містечко “гуцульських хоббітів” або Хоббітхіл у селищі Верховина в Івано-франківській області.

Містечко "гуцульських хоббітів" або Хоббітхіл у селищі Верховина

Неподалік від м. Хмельницький в селі Марківці, Летичівського району є відпочинковий комплекс в якому можна забронювати Будинок Хоббіта та чудово провести вихідні.

Будинок Хоббіта Хмельницький