Перейти до вмісту
Головна » Статті » Технології » Black and Decker: історія компанії

Black and Decker: історія компанії

Black & Decker виробник

Black and Decker (укр. Блек Декер) – американська торгова марка, виробник електроінструментів та обладнання, садової техніки, товарів для дому, кріпильних систем, побутової техніки та аксесуарів.

Історія Black & Decker

Виробник Блек Декер всесвітньо відома компанія, що виробляє інструменти, електроінструмент, садову техніку та прилади, а також різноманітні товари для дому. Все почалося в 1910 році, коли два інженери, Дункан Блек та Алонзо Декер, створили у Балтіморі що США компанію з гучним ім’ям The Black & Decker Manufacturing Company.

Спеціалізувався виробник переважно інструментом. Компанія Блек Декер першою в світі серійно виготовляла дрилі для домашнього використання. В 1917 році було збудовано виробничі потужності Black & Decker. Вже в 1922 році засновано закордонну філію в Канаді. 1925 року з’являються філії в Європі.

Під час Другої світової війни, виробник “Блек Декер” займався виробництвом зброї, не зупиняючи при цьому виготовлення своєї основної продукції.

Під час польоту на Місяць експедиції корабля «Апполон 15», забір місячного ґрунту проводиться найновішою установкою BLACK+DECKER, розробленою спеціально для НАСА. Надалі вона використовувалася в експедиціях «Аполон 16» та «Аполон 17».

Інженерами BLACK+DECKER винайдено багато ключових рішень, що стали стандартами галузі:

  • перший дриль з пістолетною рукояткою та курковим механізмом,
  • перший компактний компресор, наймасовіший дриль для DIY-користувачів,
  • перший акумуляторний шуруповерт із Ni-CD батареєю,
  • перший акумуляторний пилосос DuB акумуляторний садовий інструмент та багато іншого.

У 2010 році компанії Black & Decker, DeWalt tools та Stanley об’єдналися в корпорацію Stanley Black and Decker, у якій “Блек Декер” стала дочірньою організацією.

Виробник Блек Деккер сьогодні

На сьогодні під брендом Black & Decker виробляються не тільки електроінструменти та обладнання, а й садова техніка, системи кріплення та товари для дому. Групі компаній Spectrum Brands належать права на використання торгової марки “Блек Декер”, під якою випускається побутова техніка. Компанія постійно розширює свій асортимент, просуваючи свою продукцію різні ринки. Продукція бренду поставляється у більш ніж 100 країн світу, в тому числі і Україна, де займає одне з провідних положень.

Black&Decker виробляється в США, окремі заводи розташовані в Європі, Канаді та Мексиці. Бюджетні серії побутових інструментів з метою економії випускаються переважно в Китаї і орієнтовані на ринок Східної Європи та Азії.

Офіційне представництво компанії в Україні існує з 2005 року, що сприяє просуванню продукції на українському ринку переважно через компанії-партнери.