Перейти до вмісту
Головна » Статті » Дозвілля » Мурашина ферма

Мурашина ферма

Мурашина ферма

Спілкування з природою, прогулянки на свіжому повітрі, спостереження за життям тварин допомагає сучасній людині підтримати стабільний емоційний фон, розвиває простір для фантазії, гармонізує психічні процеси, збагачує чуттєвий досвід. Особливо актуально це для дітей та підлітків, які в прямому й переносному значенні “наелектризовані” – навчання за комп’ютером, велика кількість гаджетів, телебачення. А саме природа розвиває спостережливість, швидкість мислення, покращує процес пізнання навколишнього світу. Для розвитку чуттєвої сфери дитини, її зв’язку із навколишнім світом психологи рекомендують прогулянки в парку, лісі, догляд за домашніми тваринами, уроки на свіжому повітрі, тощо.

Що таке мурашина ферма

Цікавою альтернативою для спостереження за дикою природою в домашніх умовах може стати мурашина ферма. За досить складним терміном «формікарій» ховається не що інше, як мурашник, проте штучно утворений. Це досить складна система з власною ієрархією, розподілом обов’язків.

Компоненти мурашиної ферми

Зазвичай готові комплекти мурашиної ферми складаються із: власне ферми (прозора, напівпрозора ємність), колонія мурах-жителів, запас корму для мурах, трубка для створення системи ходів, пінцет (щоб забирати сміття, додавати корм), піпетка (для зволоження), заглушки, інструкція.

В міру зростання колонії, розмір ємності потрібно замінювати.

Догляд за мурашиною фермою

Щоб комахам було комфортно за мурашиною фермою потрібно доглядати: перевіряти вологість, додавати корм, прибирати сміття. Це відповідальність за живих істот, тому якщо не впевнені в якісному та своєчасному догляді, відмовтеся від ідеї купити мурашину ферму.

Якщо все ж наважились придбати мурашину ферму, ви отримаєте міні-світ зі своєю структурою, взаємовідносинами, обов’язками. Після придбання витрати на утримання мінімальні, і ви отримаєте незвичне хобі для себе чи дитини. Воно розвиває допитливість, привчає до порядку, дисципліни, раціональності використання ресурсів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.