Перейти до вмісту
Головна » Статті » Природа » Кратер «Дарваза» – «Ворота до Аду»

Кратер «Дарваза» – «Ворота до Аду»

Кратер «Дарваза»

Всім відомо, що природа – це найвинахідливіший художник, який може створювати дивовижні та унікальні місця навіть із найпростіших матеріалів. Але часом люди втручаються у звичайний уклад речей, завдяки цій взаємодії виникають незвичайні явища, які здатні вразити людську уяву. Одне із таких місць знаходиться в Туркменістані та являє собою газовий кратер «Дарваза» діаметром близько 60 метрів та глибиною понад 20 метрів. Найдивовижніше – його зовнішній вигляд, завдяки чому кратер отримав похмуру назву «Ворота до Аду».

Ворота до Аду - Кратер «Дарваза»

Як виник кратер «Дарваза»

Роком появи «Дарвазе» можна назвати 1971, тоді радянські геологи виявили тут скупчення підземного газу. В цьому ж році вони почали масштабні розкопки та буріння свердловини для видобутку газу. В процесі натрапили на порожнечу під землею та майже в одну мить земля провалилася разом з усією технікою та обладнанням.

Через цей інцидент газ почав безперешкодно виходити на поверхню, для того, щоб місцеві жителі не дихали надзвичайно шкідливим для людського організму речовиною, було прийнято рішення його підпалити, так утворився кратер. Геологи були впевнені, що для спалювання всього газу який скупчився під земною поверхнею буде потрібно декілька днів, однак припущення виявились невірними: кратер «Дарваза» безперервно горить по цей час через більш як 50 років.

Позначки:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.